Teknoloji

Bulut (SAAS) Modeli

SAAS modeli sayesinde, bu modelde çalışmak isteyen müşteriler için herhangi bir kurulum maliyeti ve sunucu masrafı oluşturmadan, hemen kullanılmaya başlanabilir. Modüler yapısı sayesinde hiçbir zorlukla karşılaşmadan yeni modüller ekleyebilir ve daha fazla özellikten faydalanabilirsiniz.

 

Bulut teknoloji ile sunucu maliyeti olmadan yıllık kiralama ile kurulum gerektirmeden kullanıma başlarsınız. Web tabanlı yazılım ile herhangi bir yerden kolayca erişebilirsiniz. Yeni güncellemeler ve özellikler hızla entegre edilir. 

 • Ölçeklenebilirlik ve BigData

  Bulut teknolojisi ölçeklenebilirlik sağlar. SAAS den farklı bir konsept olan bu ölçeklenebilirlik, ilişkisel veritabanları ile sağlanamaz. Bigdata (nosql) kullanan Türkgüven sonsuz ölçeklenebilirliğe sahiptir.

 • Yerinde Sunucu (On Premise)

  SAAS modelini tercih etmeyenler için, sunucu tarafı Java ile geliştirilmiş olan Perfektive, bu sayede her sunucu platformunda çalışabilir.

KULLANILAN TEKNOLOJİLER

 • Sunucu (Server)

  Java, MongoDB, Rest Servisler, Linux, Pardus veya Windows kurulum

 • İstemci (Client - Browser)

  Mobil cihaz dahil tarayıcı çalıştırabilen herhangi bir sistem (Pardus dahil), AngularJS, Responsive Design

 • İstemci (Client - Android, IOS)

  Apple Store ve Google play den indirilebilecek uygulamalar ile (On Premise kurulumlar dahil) kullanım imkanı

Yazılım Geliştirme Süreci

Uygulamalarımız geliştirilirken Sürekli Entegrasyon (Continuous Integration) sistemleri ile Sürekli Teslim (Continuous Delivery) sağlanmaktadır.

 

Kod üzerinde değişiklik yapılan tek satır olduğu zaman, sistemlerimiz derleme işlemini tetikleyerek sonrasında testleri çalıştırır. Bu sayede sürekli olarak sürüm çıkma (release) ve çevik süreçlere adapte olunmaktadır.

ENTEGRASYON

Perfektive ile ERP sistemleri ve diğer sistemlerin entegrasyonu web servisler üzerinden yapılır. Böylelikle, karşılıklı konuşan sistemlerde standardizasyon oluşturularak yanlış anlaşılmaların önüne geçilir. Perfektive, aynı zamanda kurumunuzda kullandığınız farklı yazılım ve cihazlara da entegre olabileceğiniz çözümlerle gelir.

 

Entegrasyon dışında tüm veriler sisteme standard Excel dosyaları ile toplu bir şekilde kolayca yüklenebilir. Sisteme veri girişi için gerekli bilgilerin hazırlanmasını içeren adımlarla ilgili hazırlanmış dokümanlarla tüm bu süreç adım adım açıklanır.

 • Sisteminize Entegre Olur

  SOA (Service oriented architecture) ile inşa edilmiş Perfektive, bu özelliği sayesinde diğer sistemlere entegre olabilir.

 • Excel Formatında Yükleme

  Verilerinizi Excel formatında saniyeler içinde sisteme transfer eder ve hemen çalışmaya başlarsınız. Excel formatında bilgi yükleme ve rapor indirme yapabileceğiniz gibi, raporlarınızı text formatında kopyalaıp isterseniz PDF halinde de indirebilirsiniz.

Entegre olduğumuz sistemler

SAP, Microsoft Axapta,Link, Oracle ERP, Cainas ERP, Poldy, Hümanist

Laboratuar ve test sonuçları; Online İSG eğitimleri; e-reçete ve IBYS entegrasyonu, Mobil imza entegrasyonu (Telekom ve Turkcell)

Veri Güvenliği

Perfektive, ISO 27001 – Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi sertifikasına sahip ve Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uyumlu bir yazılımdır. 

 

Farklı kullanıcı rollerine özel arayüzlerle kullanıcılar yalnızca yetkilendirildikleri verileri görebilir. Yetkisi bulunmayan kullanıcılar, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki çalışan kişisel verileri, sağlık kayıtlarına erişemez. 

 

Güvenlik, 3 aşamada ele alınmıştır.

 1. Veri saklama güvenliği – Hassas veriler şifrelenmiş tutulur
 2. Veri iletim güvenliği – SSL, Embedded Proxy Server
 3. Kullanıcı yetki güvenliği – Rol ve Hak bazlı mekanizma

GÜNCELLEME VE BAKIM

Çok sayıda müşteriye aynı anda hem bulut hem de kurumsal sunucular üzerinden hizmet verebilen Perfektive, çeşitli araçlar kullanılarak kalite standardizasyonu ve güncelleme, hata giderme ve kurulum yönetimi sağlanmaktadır.

 

Güncellemeler anlık olarak sizlere yansıtıldığı gibi internet kesintisi veya olası afetlere karşı olarak bilgi yedeklemenize gerek kalmaz. Tüm bilgileriniz güvence altındadır.

 

Mevzuat değişiklikleri, yeni teknolojiler ve iyi uygulamalar sürekli olarak takip edilir ve sisteme vakit kaybetmeden dahil edilir.